На XXIX републичком фестивалу дечјег музичког стваралаштва ФЕ ДЕМУС „Деца композитора“ који је одржан у Дечјем културном центру у Београду, наши ученици су постигли следеће резултате:
-Милица Тасић VII-1:
-III место 73 бодова за инструменталну композицију за гитару „Кобра“
-II место 85 бодова за инструменталну композицију за гитару „Бели рис“
-Ена Бојиновић VIII-1:
-II место 85 бодова а вокалну композицију „Бродолом“
-I место 90 бодова за инструменталну композицију за оркестар „Школска чаролија“ у саставу:
-гитаре: Ена Бојиновић VIII-1, Мина Стојанов VIII-1, Милица Тасић VII-1 и Лена Живанов VI-2
-флаута: Емилија Божанић VIII-1
-виолина: Јована Вучковић V-2
-клавир: Нина Лауш VI-2
-ритмички инструменти: Сара Тодоров VIII-1, Милица Милојковић VIII-1, Ана Тодоровић VIII-1
Конкурс ,, Деца композитори “ за стварање дечје композицијe из области Дечјег музичког стваралаштва је био до 1.марта шк.2023/24. по пропозицијама Министарства просвете. Жирирање селекционе комисије је урађено 8.марта шк.2023/24. Извођење само првонаграђених композиција ће бити 18.октобра 2024.у 17 часова у Дечјем културном центру ,Таковска 10 Београд . Наш мешовити оркестар са композицијом „Школска чаролија“ ће тог дана пред публиком извести своју композицију.
Честитамo ученицима и наставници Биљани Петровић.